מנוף בגולן

לא רק לקבלנים.

קודם כל בואו ננפץ כמה מיתוסים. מנוף בגולן הוא לא רק עסק של קבלני בניין באתרי בניה. השימוש במנופים הפך לנפוץ הרבה יותר והוא מכיל מגוון רחב של עבודות. בין השאר הוא נוגע לטיפול נרחב בתשתיות בגובה, כגון: חשמל, תאורה, סלולר ועוד, לעבודות בגובה לצורך התקנת דברים, כמו מערכות מיזוג, ביטחון, שילוט ועוד.

שימוש במנוף בגולן נפוץ גם בעת  הובלת משאות והעברת דירות ממקום למקום, פעילות חקלאית בגובה ושיפוץ חיצוני של מבנים וכן העלאת חומרי בניה קלים וכלים סניטרים בעת שיפוץ דירה ופינוי פסולת ממנה.

על הסוגים והשימושים

הפתרונות שמציע המנוף, שציינו לעיל, הם רק חלק קטן מן השימושים שהולכים ומתרחבים כל העת. אין זה מקרה שהמנוף הולך ותופס מקום נרחב יותר יותר בכל הנוגע לעבודות גובה. הדברים נעוצים בראש ובראשונה במגוון הרחב של מנופים הקיימים כיום. החל ממנופים המיועדים רק להרמות משא כבד והעברתו ממקום למקום עבור ב'מנופי סל אדם', אשר מאפשרים לאנשים ובעלי מקצוע לנוע על משטח בראשם ולבצע מגוון עבודות בצורה בטוחה, קלה ופשוטה ביותר וכלה בנופים זעירים אשר מעלים ציוד במפעלים קטנים ובתוך חללים גבוהים אך סגורים.

גם הגדלים של המנופים התרחבו ומציגים מגוון רחב מאוד. ראשית הדברים נוגעים לפלטפורמות המתנייעות אליהן משודכים המנופים. כאן הטווח מתחיל במנופים הבנויים על גבי משאיות גדולות כקטנות, עבור במרכבים קטנים יותר כמו רכבי עבודה, טנדרים ואפילו נגררים וכלה במנופים ניידים, המתנייעים ע"ג זחל זעיר או ע"ג "רגלי עכביש". כולם, כולל כולם, מאפשרים ניידות מקסימלית והגעה גם למקומות קשים במיוחד.

גם הגדלים הפיזיים או לייתר דיוק הגבהים שהמנוף מסוגל להגיע אליהם עברו מהפך. ישנם מנופים המסוגלים להגיע לכ-15 מטר אך ישנם הרבה מנופים אשר מגיעים לכ-70 מטרים מעל פני האדמה ואף למעלה מכך. הגדלת הטווח נעוצה בזרוע המנוף , אשר יכולה להציג מגוון טכנולוגיות, כגון זרועות טלסקופיות, זרועות מבוססות מערכת הידראולית, זרועות מספריים חשמליות ועוד פיתוחים רבים נוספים.

אודות לכך, הזרוע מתכווננת הן לגובה המתאים ויכולה לצודד את עצמה בעזרת המפעיל שעל הקרקע או מעמדת המפעיל בסל שבראש המנוף, הן למעלה ולמטה והן לכל הצדדים ברמת דיוק גבוהה מאוד.

עבודת מנוף בגולן – הפתרון האולטימטיבי

עבודת מנוף בגולן לפיכך, היא שילוב מנצח של ניידות ויכולות עבודה בגובה, כאשר אליהם מתווסף משתנה משקל וכוש ההרמה. גם כאן נעשו פריצות דרך, המביאות את יכולות המנוף לשיא. מנוף סטנדרטי יכול לשאת כ-500 ק"ג בבת אחת ואחרים גם יכולים לשאת כבר כ-2 טון ואף מעבר לכך. ציוד הקצה של המנוף, במת הרמה או סל עבור אדם או משאות- הוא הקובע את התאמתו המיטבית של המנוף למשימה.

כן, גם להעברות דירה.

אז כעת כאשר אנו יודעים שבכל הקשור לעבודות גובה, מנוף בגולן הוא פתרון אולטימטיבי, ראוי שנכיר את התחום הצומח ביותר בשימוש במנופים – העברות הדירה. בירושלים, כמו למעשה בכל הארץ, קיימת בעיתיות גדולה בכל הנוגע להעברות ציוד ורכוש בעת העברות דירה. כל זאת בשל  הצורך לשמור על הציוד לבל יפגע בעת הטלטול והעמסה ולבל יינזק או ישבר.

הדברים מתחדדים כאשר אנו עוסקים בהוצאת הציוד או הכנסתו לדירה החדשה, אשר ממוקמים בקומות הגבוהות. רוב הבניינים בגולן, גם החדשים ביותר, מתוכננים כך ששטחי הציבור בהם מצומצמים על חשבון מתן מקום גדול יותר לדירות. הדברים באים לידי ביטוי בייחוד בתחום המעליות וחדרי המדרגות.

לרוע המזל, אלו בדיוק המקומות בהם צריך לעבור הציוד שלנו בדרכו למעלה. לצערנו, זו משימה שנועדה מראש לכישלון. הסבלים, יזהרו כמה שיזהרו, יתקשו להביא ציוד כבד או כזה שהוא בעל נפח או מידות גדולות, כל הדרך בלי שיינזק. אמת, לא תמיד הנזקים גדולים ולא תמיד אפילו נבחין בהם- אבל האם נרצה לקחת את הסיכון. וכאן נכנס השימשו של מנוף בגולן לפעולה ומסיר את כל החששות.

ישיר ומהיר

המנוף מאפשר להגיע עם במת הנשיאה ישר לחלון או למרפסת הדירה, להוציא דרכם את הציוד ישר למנוף ומשם במשך פרק זמן קצר במיוחד- להוריד אותם לקרקע בצורה בטוחה, יעילה וקלה, בלי להיתקע בדרך ובלי להסתבך ולהתברבר, לא בהוצאת הדברים מהדירה ולא בהכנסתם לדירה החדשה. במפתיע, ההגעה היא עניין פשוט גם לדירות שאינם פונות ישירות לחזית הרחוב או שהם מתחבאות מאחורי דירות אחרות- דבר אופייני ביחוד בשכונות הוותיקות יותר.

המהירות והיעילות מביאים לחיסכון ניכר בזמן ובכסף, ועוד לא דיברנו על החששות והדאגות בנוגע לשלמות הציוד והרכוש היקרים שלנו. אבל גם חשוב לדעת, כי כל הצדדים התפעולים הופכים גם הם לפשוטים יותר. המנופים המודרניים אינם מצריכים התעסקות או הקמות או בינוי. זה קריטי במיוחד כאשר אנו שוכרים מנוף בגולן. לעיתים, הרחובות צרים, מקומות החניה לצד המדרכה הקרובה לדירה אינם קיימים או תפוסים וכל עיכוב של משאית ההובלה גורר עצבים גדולים הן מצידנו, הן מצד השכנים והן מצד העוברים ושבים.

המנוף מתנייע, מגיע ומתמקם סמוך לדירה. הוא יכול לעשות זאת במרחק מה ובזווית לא ישירה, כל זאת תודות לזרוע המתכווננת שלו, כך שגם אם אין גישה אולטימטיבית- הפתרון קיים. תהליך ההעמסה, נעשה במהירות רבה ומיד המנוף מתקפל, נוסע ולא משאיר זכר.

בניגוד למנוף עצמו, העלות לא בשמים

מחיר מנוף בגולן זהה לזה שבכל הארץ ומשתנה לפי סוג המנוף שאנו זקוקים לו, לגבהים אליהם הוא נדרש להגיע ולכושר ההרמה לו אנו זקוקים. מחיר מנוף להרמת משאות כמו בעת העברות דירה, יהיה החל מ-300 ₪ לשעת עבודה. מנוף סל אדם, כזה שפועלים ועובדים יכולים לעמוד בראשו והוא מצויד בעזרים גם לכלי העבודה- יתומחר החל מ-400 ₪ לשעת עבודה ומחיר מנוף לעבודות בניה יהיה החל מ-500 ₪ לשעת עבודה. מחיר להשכרה יומית של מנוף יהיה החל מ- 3000 ₪ ליום. יש לזכור, כי בחלק מהמקרים תצטרכו לשלם על מפעיל המנוף בנפרד אך ברוב המקרים, המחיר יכלול את המנופאי.

כשרוצים לשכור מנוף יש לשים לעוד כמה דברים קטנים אך חשובים. בראשם, רמתה של חברת המנופים. חברות ישנם רבות, גם בגולן, אבל חברות אמינות ומיומנות, שגם הוגנות- כבר יותר קשה למצוא.

איך תדאו שחברת המנופים מקצועית? בכמה בדיקות פשוטות: דרשו לראות הסמכות ואישורים לעבודה בגובה וכן תעודות המעידות על הדרכה תקופתית של העובדים. כמו כן, הבחינו בנראות הכלים, בתחזוקה שלהם ובהקפדה על איכותם. מי שמתייחס בכבוד לכלים שלו – יתייחס היטב גם לציוד שלכם. בנוסף, בדקו שהמחיר גם מכיל ביטוח עבור הציוד שלכם ולבסוף, שאלו חברים ומכרים כמו גם לקוחות אחרים של החברה על מידת שביעות רצונם.

'מרכז המנופים' הינה חברה ותיקה, מנוסה ואיכותית לה ניסיון רב שנים בתחום והיא מספקת שירותי מנוף בגולן לכל צורך ולכל פרויקט, באמצעות צי המנופים הרחב והמגוון שלה. נשמח לעמוד גם לרשותכם ובעיקר לייעץ לגבי המנוף המתאים ביותר עבורכם כדי שלא תשלמו על מה שאינכם צריכים ותצאו מרוצים בסוף העבודה.

מנוף בגולן
5/5

פוסטים אחרונים

0548808807